Fără categorie

Oportunitati de Internship pentru studenti in Liga Apararii Drepturilor Omului

Spread the love

Proiecte în derulare în care vor fi implicaţi internii:

Cunoaşte-ţi drepturile, cunoaşte lege, program permanent de consiliere gratuită din 1998

Consiliul Civic Local Cluj, program permanent din 2004, platformă civică de monitorizare a Administraţiei Publice Locale, LADO filiala Cluj este membră fondatoare

Partener în proiectul Reţea de Centre de Informare şi Consiliere pentru resortisanţii ai unor ţări terţe coordonat de Organizaţia Internaţională pentru Migraţie, Bucureşti. Fondul European de Integrare a resortisanţilor ţărilor terţe

LADO, filiala Cluj gestionează Centrul pentru Străini din Cluj-Napoca

Partener în proiectul România Interculturală coordonat de Institutul Intercultural Timişoara. Fondul European de Integrare a resortisanţilor ţărilor terţe

Partener în proiectul Rolul Dialogului Social în promovarea incluziunii sociale active coordonat de Asociaţia CRIES – Centrul de resurse pentru iniţiative etice si solidare, Timişoara.

LADO Cluj lansează  programul de Internship 2011-2012 pentru tinerii interesanţi în domenii precum migraţie, drepturile omului şi economie socială.


Criterii de Eligibilitate:

Candidaţii trebuie să cunoască la nivel satisfăcător limba engleză şi  franceză, să fie motivaţi şi creativi. Sunt bine venite aplicaţiile atât din partea studenţilor de la facultăţile tehnice cât şi de la facultăţile umaniste. Vă încurajăm să aplicaţi!

Aplicaţia trebuie să conţină

–          Un CV pe care îl trimiteţi la adresa de e-mail : daniela_cervinschi@yahoo.com

–          Data limită de depunere a candidaturilor este 28 septembrie

Perioada de desfăşurare a Internship-ului: un an (10 Octombrie 2011 – 2012)

Locul de desfăşurare: Cluj-Napoca

Mai multe informatii despre acest internship pe onlinestudent.ro!

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *