Divertisment

CREED II – mai bun decât toate filmele Rocky

Spread the love

Un titlu de cancan ar fi:  Florian Munteanu aka Big Nasty își croiește drumul spre Hollywood cu pumnii în Creed 2.

Da, poate s-a activat naționalismul sau mândria dar sunt extaziat de faptul că un român reprezintă România și la debutul său la Hollywood o face în compania unor actori celebri ca Sylvester Stallone, Dolph Lundgren și Michael B. Jordan. Și, deși, Florian „Big Nasty” Munteanu, nu a primit prea multe replici stau să mă gândesc că nici Stallone în Rocky (Stallone) nu a fost prea vorbăreț iar până la urmă mai bine fapte decât vorbe.

Creed 2 ne prezintă povestea lui Adonis Creed după ce acesta devine campion mondial și când credea că viața este bună în peisaj apare ucigașul tatălui său, Ivan Drago (Lundgren) împreună cu fiul său, Viktor Drago ( Florian Munteanu)  provocându-l pe acesta într-o încercare disperată de a-și recăpăta renumele și statutul.

Fiecare meci de box pe care l-am urmărit a avut ceva aparte dar lupta dintre cei doi pugiliști te va face să scrâșnești din dinți și să icnești la fiecare lovitură.  Finalul filmului te va prinde în corzi zbătându-te pănă în ultima clipă așa că pune-ți întrebarea – Tu pentru ce lupți ?

„Creed II” – rulează din 23 noiembrie în cinematografe, film distribuit de Forum Film România. 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *